embedded-linux.pl czas, start!

Informacji na temat systemów wbudowanych w polskim internecie jest niewiele. Jeszcze mniej jest o systemach wbudowanych działających w oparciu o system operacyjny Linux.

Embedami zajmuję się ok. 8 lat. W miarę nabierania doświadczenia i poznawania tematu zacząłem dostrzegać wiele niedogodności związanych z pozyskiwaniem wiedzy, fachowej wiedzy z tego zakresu.

Na polskim rynku szkoleń jest kilku fachowców prowadzących szkolenia embedded. Wytłumaczą Ci, jak podłączyć expander i2c do taniej, chińskiej płytki, jak skompilować linuxowy kernel i swój własny, banalny char device. Jednak według mnie szkolenia to za mało, żeby móc przynajmniej w części opanować ten ogromny zakres wiedzy, jakim są systemy wbudowane.

Jak już na początku wspominałem, polski internet jest ubogi we wszelakie informacje związane z tematem systemów wbudowanych, nie wspominając o działających na tych systemach linuxach. Dlatego postanowiłem powołać do życia embedded-linux.pl i chciałbym, aby informacje na tej stronie były rzetelnym źródłem informacji na temat wyżej wymieniony.

Jednak wspaniałe rzeczy tworzą grupy pasjonatów, ludzie z doświadczeniem i przede wszystkim pasją, a nie pojedyncze jednostki, dlatego zapraszam wszystkich fachowców do współpracy przy tworzeniu bazy wiedzy. Nie wiem, na ile ten pomysł jest trafiony i czy w ogóle jest do zrealizowania przynajmniej w minimalnym stopniu, jednak jestem pasjonatem i jest to kolejny etap na mojej ścieżce zawodowej.

Jeśli Ty też jesteś podobnego zdania, zapraszam do kontaktu poprzez formularz kontaktowy.

Pozdrawiam serdecznie,

Administrator embedded-linux.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *